foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauczyciel nie może być bezkrytycznym naśladowcą cudzych wzorów i wskazówek, lecz zawsze żywym twórcą.

Zespół Szkół Opole

Jak co roku zgodnie z tradycją przed uroczystością Objawienia Pańskiego w naszej szkole pojawili się kolędnicy. W tym roku kolędnikami byli wybrani uczniowie szkoły podstawowej oraz szkoły przysposabiającej do pracy. Ze śpiewem kolęd na ustach odwiedzili nauczycieli i uczniów oraz pracowników administracji i obsługi, życząc wszystkim pomyślności w Nowym Roku. 

XVII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci Specjalnej Troski - Moja rodzina w kolorach świata - Praszka 2017.
Marcin Papadopulos z kl. III E zdobył I miejce w swojej grupie klasyfikacyjnej. Do wystawy zakwalifikowano także prace wykonane przez Nikolę Bronder, Patryka Weryszko i Michała Stawczyka. Gratulacje!

To słowa znanej kolędy mówiące o ważnym dla chrześcijan wydarzeniu. W zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego, na które czekają i duzi i mali wprowadziły uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców przygotowane jasełka. Uczniowie wraz z nauczycielami wcielili się w role aktorów  i przedstawili zebranym historię z ewangelii mówiącą o narodzeniu zbawiciela świata. Wstępem do tego ważnego wydarzenia, była przedstawiona z humorem scenka sytuacyjna walki dobra ze złem.  Jak co roku na nasze świąteczne spotkanie harcerze NS wraz z druhną Danutą przynieśli z opolskiej katedry światełko betlejemskie wraz z życzeniami pokoju, radości i miłości. Dyrektor szkoły złożył świąteczne życzenia. Wszyscy spotkali się przy wspólnym stole jak jedna wielka rodzina szkolna.

    Zobacz pozostałe zdjęcia W dzień Bożego Narodzenia radość wszelkiego stworzenia …..

Dnia 19.12.2017 roku w klasie Vb gościliśmy naszych rodziców na spotkaniu opłatkowym. Podzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie najlepsze życzenia, a także wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Miłą niespodzianką dla naszych gości były upominki, które im wręczyliśmy – samodzielnie wykonane pierniczki oraz bombki. Wszyscy jesteśmy zadowoleni ze spotkania. Już wyczekujemy Świąt Bożego Narodzenia.
14 grudnia klasy II A i III C PdP wybrały się do Wrocławia na Jarmark Świąteczny. Podróż do Wrocławia odbyliśmy pociągiem i spacerem przeszliśmy do wrocławskiego rynku. Spacerowaliśmy między kiermaszowymi budkami oferującymi różne ozdoby i podarunki świąteczne. Było ich tak dużo i takie piękne, ze mieliśmy problem  z wybraniem i zakupieniem pamiątek. Bardzo podobała nam się ogromna choinka, w tym roku ozdobiona białymi piórkami i srebrno - fioletowo – niebieskimi bombkami. Oczywiście zasiedliśmy do zaprzęgu Świętego Mikołaja, który ciągnęły renifery, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Zaglądnęliśmy także do „Zaczarowanego lasu”, by posłuchać fragmentów znanych bajek i zobaczyć ich inscenizacje.
Bardzo nam się podobało, atrakcji było wiele, zabrakło tylko… prawdziwych magicznych śniegowych gwiazdek.                 Klasa II A PdP
W czas świątecznych przygotowań wprowadza nas od wielu już lat Konkurs Kartek Świątecznych organizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Kadłubie. Nasza praca została doceniona.
I miejsce zdobyła haftowana kartka Kasi z klasy IIIA PdP, wyróżniono też prace Vanessy z klasy Vb, Oli i Mateusza z klasy IIIA PdP. W tym roku pojechaliśmy do Kadłuba, aby osobiście odebrać dyplomy. Mogliśmy też obejrzeć Jasełka oraz wystawę kartek biorących udział w konkursie. Napisali uczniowie klasy IIIA PdP.
 
Dnia 18.12.2017 roku, uczniowie klasy Vb odwiedzili uczniów klasy IVa ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Opolu. Nasi koledzy przygotowali dla nas piękne Jasełka. Po tym wyjątkowym przedstawieniu, udaliśmy się do sali, w której nasi koledzy odbywają zajęcia. Tam czekał na nas poczęstunek. Nie zabrakło również zabaw integracyjnych. Dziękujemy za zaproszenie!
Bardzo miło i wesoło spędziliśmy czas. Mamy nadzieję, że nadarzy się jeszcze okazja, aby znowu się spotkać. 
 

19 grudnia 2017 w świetlicy szkolnej odbył się warsztaty piernikowe. Dzieci miały okazję własnoręcznie rozwałkować ciasto odcisnąć formę a następnie ozdobić pierniki. Po skończonej pracy każdy uczeń otrzymał pięknie zapakowane stworzone przez siebie łakocie.

W piątek 15 grudnia 2017 roku uczniowie klas: VIb, VId oraz IIB uczestniczyli w integracyjnych warsztatach piernikowych. Każda z klas miała za zadanie najpierw przygotować ciasto, a następnie za pomocą specjalnych foremek wycinać z jego kawałków różnokształtne pierniki. Kiedy ciasteczka się wypiekały uczniowie wspólnie odśpiewali kilka znanych pastorałek i kolęd. Najlepszą częścią warsztatów było ozdabianie wypieków – każdy uczeń mógł się w tym czasie wykazać własną inwencją twórczą i stworzyć swój niepowtarzalny wzór piernikowy. Efekty prac zobaczcie sami :)

 

12 grudnia 2017 roku w budynku szkoły przy ulicy Ks. Opolskich odbyły się kolejne warsztaty etnograficzne pt. „Ozdoby bożonarodzeniowe naszych babć i dziadków”. Wzięli w  nich udział uczniowie klasy VId, Va-VIIa oraz II A SPdP. Gościem specjalnym tegorocznych warsztatów była p. Beata Orel, która w niezwykle interesujący sposób zapoznała uczniów ze zwyczajami obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia na Śląsku Opolskim. Uczestnicy warsztatów mieli również okazję zobaczyć i samodzielnie wykonać ozdoby choinkowe ze słomy oraz z drewna. Po prawie dwugodzinnej pracy każdy mógł się pochwalić własnoęcznie zrobioną tradycyjną śląską ozdobą ze słomy, tzw. pająkiem oraz niepowtarzalnie ozdobioną, drewnianą bombką.

 

W dniu 14.12.2017r. w budynku przy ul. Jana Bytnara „Rudego” 7 odbyły się  Integracyjne Warsztaty Piernikowe. Uczniowie klas I a i I c wraz z rodzicami oraz wychowawcami w miłej i świątecznej atmosferze przygotowali pierniki. Wspólnie ze swoimi pociechami wałkowali ciasto, wycinali foremkami różne kształty, które po upieczeniu dekorowali kolorowym lukrem i czekoladową posypką. W ten sposób powstawały prawdziwe kulinarne dzieła sztuki, które smakowały wybornie. Wspólnie spędzony czas był okazją do wielu rozmów. Dodatkowo unoszący się piernikowy  zapach wprowadzał w prawdziwie świąteczny nastrój. 

W dniu 05.12.2017 r. w budynku przy ul. Jana Bytnara "Rudego" 7 odbyło się uroczyste Pasowanie na Ucznia. Nasze dzielne pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie na Sztandar Szkoły  a następnie Pan Dyrektor dokonał aktu pasowania. Uczniowie otrzymali pamiatkowe dyplomy oraz birety.  Po części oficjalnej przyszedł czas na prezentacje artystyczne.  Rozpoczęli uczniowie klas pierwszych przedstawiając swój program artystyczny, a następnie wystąpili uczniowie klasy V b. Dopełnieniem tej niezwykłej uroszystości był słodki poczęstunek. Dumne pierwszaki oficjalnie dołaczyły do społecznosci szkolnej. Życzymy im samych sukcesów!

Certyfikaty

Gościmy

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

BIP

ePUAP2

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Copyright © 2018 Zespół Szkół Specjalnych Rights Reserved.