foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauczyciel nie może być bezkrytycznym naśladowcą cudzych wzorów i wskazówek, lecz zawsze żywym twórcą.

Zespół Szkół Opole

22 czerwca w Opolskim Amfiteatrze odbył się WIELKI KONCERT CHARYTATYWNY zorganizowany przez Fundację Promocji Sportu, Zdrowia i Sztuki – „Piersi”. Na scenie wystąpiły i wykonały swoje największe hity gwiazdy polskiej muzyki i kabaretu, m. in. Piersi, Golec UOrkiestra, Czadoman, Big Cyc, Boys, Kabaret Młodych Panów, Łowcy B. Nasz uczeń Fabian wraz z zespołem Piersi rozpoczął koncert tytułową piosenką, stworzoną na Igrzyska Paraolimpijskie w Rio de Janeiro. Czterdziestu uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami mogło wspaniale się bawić podczas tego magicznego koncertu bezpłatnie. Całość dochodu uzyskanego ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczona na sfinansowanie obozów rehabilitacyjno-sportowych (w wakacje na obóz nad morze wyjedzie 8 naszych uczniów), warsztatów artystycznych oraz stypendiów dla młodych osób z niepełnosprawnościami. Adam Asanow – wokalista zespołu Piersi ze sceny obiecał naszej szkole sprzęt muzyczny do rozwijania talentów artystycznych. DZIĘKUJEMY!!!!!!!!

W szkole przy ulicy Książąt Opolskich 21 odbyło się  integracyjne spotkanie rodzinne zorganizowane przez uczniów i nauczycieli. Szkoły Podstawowej. Rodzice i opiekunowie mieli okazję obejrzeć program artystyczny w wykonaniu naszych wychowanków. Były wiersze, piosenki, tańce, życzenia, upominki i kwiaty. Dużo pięknych wzruszeń, niejednej mamie, babci a nawet tatusiowi- łezka zakręciła się w oku… 
Na koniec słodki poczęstunek dla wszystkich uczniów i ich gości. 
 

Tegoroczne uroczyste zakończenie roku szkolnego w budynku przy ulicy Książąt Opolskich poprzedzone zostało inscenizacją bajki pt. „ Piesek królewny Malwinki”.  Nauczyciele pracujący w szkole podsumowując roczny program czytelniczy „ Mądra szkoła czyta dzieciom” dali popis swoich umiejętności  aktorskich. Przedstawienie skradł jednak jeden niezwyczajny aktor – PUDEL  SOJER, którego  niezwykła uroda i gracja ruchów podbiły serca całej publiczności.

W kolejnej części uroczystości została zaprezentowana prezentacja multimedialna, w której pokazano całoroczne działania czytelnicze z udziałem rodziców naszych uczniów. Dziękujemy im z całego serca za zaangażowanie w życie szkoły.

https://drive.google.com/file/d/0BzajbCCbJO7AeFVDVVY4Zk5JTTg/view?usp=drive_web

W dalszej części uroczystości wychowawcy klas podziękowali rodzicom za współpracę i zaangażowanie w pracy na rzecz szkoły, oraz zostały wręczone nagrody uczniom wyróżniającym się w nauce i zachowaniu. Dzieci uczestnicy zajęć świetlicowych zaprezentowały swoje tańce. Pożegnano również absolwentów gimnazjum oraz dwóch uczniów szkoły przysposabiającej do pracy. Pani wicedyrektor szkoły życzyła wszystkim uczniom dobrego wypoczynku oraz bezpiecznych wakacji.  

Przed rozpoczęciem wakacji w świetlicach obydwu szkół odbyły się wystawy prac uczniów, będące podsumowaniem całorocznych zmagań na zajęciach świetlicowych.  Prezentowane prace były bardzo ciekawe, wykonane różnymi technikami i wzbudzały zachwyt nie tylko uczniów, ale także nauczycieli i rodziców. Dziękujemy za wspólny czas i życzymy wspaniałych wakacji. 

14 czerwca 2017 r. w sali judo TS Gwardia odbył się I Opolski Turniej Judo Olimpiad Specjalnych, którego organizatorem był nasz klub Iskra Opole i TS Gwardia Opole. Wzięło w nim udział 20 zawodników z 2 klubów, w których judo jest uprawiane. Oprócz naszych zawodników wystartowali judocy z klubu Dinozaury Opole. Zawodników przywitali Prezes Fundacji Promocji Sportu, Zdrowia i Sztuki – „PIERSI” Marek Robert Kryjom i prezes TS Gwardia Tomasz Błach. Naszą szkołę reprezentowali: Fabian Szymaniec, Krzysztof Wieczorek, Daniel Przybyła, Marcin Papadopulos, Maciej Gamura, Mateusz Pałka, Miłosz Zbiegieni, Piotr Stelmach, Dominik Wilczek, Nikola Bronder, Kamila Napiórkowska, Wiktoria Kaczmarek i  Barbara Fierek. Przed rozpoczęciem zawodów wszyscy uczestnicy zostali zważeni i podzieleni na grupy przez trenerów Leszka Licznara i Jerzego Dodziana. Po wspólnej rozgrzewce odbyły się walki w kategoriach kobiet i mężczyzn. Wszyscy walczyli fair-play pod okiem sędziów-trenerów.  

Wyniki:

w kategorii do 50 kg I m-ce Barbara Fierek

w kategorii do 70 kg III m-ce Nikola Bronder

                                II m-ce Kamila Napiórkowska

                                 I m-ce Wiktoria Kaczmarek

W kategorii powyżej 100 kg

                                   III m-ce Krzysztof Wieczorek

                                   II m-ce Dominik Wilczek

                                   I m-ce Fabian Szymaniec

W kategorii do 80 kg

                                   III m-ce Gamura Maciej i Mateusz Pałka

                                   I m-ce Marcin Papadopulos

W kategorii 65 kg         I m-ce Daniel Przybyła

W kategorii  70 kg        III m-ce Piotr Stelmach

W kategorii 50 kg         III m-ce Miłosz Zbiegieni

Od Prezesa Fundacji Promocji Sportu, Zdrowia i Sztuki – „PIERSI”  nasi zawodnicy otrzymali wejściówki na koncert Niepokonani 2017, który odbędzie się 22 czerwca. Fundacja wesprze też naszych zawodników judo. Ośmiu uczniów weźmie udział w obozie rehabilitacyjno-sportowym we Władysławowie w terminie 14-27.08.2017 r.

Dnia 12 czerwca  uczniowie realizujący nauczanie indywidualne i kl. II B SPdP mieli okazję na kolejne spotkanie integracyjne. Tym razem odwiedziliśmy w Grudzicach ucznia Rafała Ochotę. Zostaliśmy tam mile zaskoczeni. Rodzice przygotowali prawdziwe przyjęcie i wiele ciekawych atrakcji: grillowanie, biesiadowanie przy stole pełnym pyszności, łowienie ryb, zwiedzanie okolicy. Ponadto było dużo zabaw sprawnościowych na świeżym powietrzu. Nasze brzuchy bolały nas od śmiechu i obżarstwa. Bawiliśmy się wspaniale. Za zorganizowanie wspaniałego przyjęcia pełnego wrażeń serdecznie dziękujemy Rodzicom Rafała.

 

 

W zorganizowanej 19 czerwca Gali Opolskich Ogrodów Talentów uczeń naszego gimnazjum, Krzysztof Wieczorek  otrzymał dyplom w uznaniu jego talentu artystycznego. Krzysztof jest zdobywcą 1 miejsca w Wojewódzkim Konkursie Kartek Bożonarodzeniowych organizowanym przez MDK w  Opolu. Sukces jego jest tym większy, że pokonał blisko 600 innych autorów. Otrzymał również wyróżnienie w konkursie kartek Wielkanocnych w Kadłubie. Swoje prace wykonał pod kierunkiem pani Ewy Rześniowieckiej. Dodatkowo nasza szkoła również otrzymała dyplom Opolskich Ogrodów Talentów. Organizatorem Gali jest Wydział Oświaty UMO wraz z Młodzieżowym Domem Kultury w Opolu.

 

W dniach 9 – 10 maja w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym w Opolu odbyła się czwarta edycja Targów Edukacyjnych EDU OPOLE 2017.     W targach udział wzięły szkoły publiczne, prywatne, uczelnie wyższe, ośrodki kształcenia ustawicznego, ośrodki zajęć pozaszkolnych, szkoły językowe, ośrodki kształcenia zawodowego i alternatywnego oraz ośrodki doradztwa zawodowego.Targi skierowane były głównie do młodzieży poszukującej oferty kształcenia oraz zajęć pozaszkolnych. Każda szkoła zachęcała do podjęcia w niej nauki. Ponadto targom towarzyszyło mnóstwo dodatkowych atrakcji organizowanych przez szkoły.
Po raz pierwszy udział w targach wzięła Szkoła Przysposabiająca  do Pracy prezentując swoje prace. Było to nowe doświadczenie dla naszych uczniów, którzy stanęli na wysokości zadania żeby zachęcić do zapoznania się z ofertą naszej szkoły. 
W przyszłym roku na pewno tam będziemy. 

Certyfikaty

Gościmy

Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.

BIP

ePUAP2

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Copyright © 2017 Zespół Szkół Specjalnych Rights Reserved.