foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauczyciel nie może być bezkrytycznym naśladowcą cudzych wzorów i wskazówek, lecz zawsze żywym twórcą.

Zespół Szkół Opole

Uczestniczki zajęć rewalidacyjno-wychowawczych, nauczania indywidualnego  realizowanego na terenie  DPS Opole -Czarnowąsy, zostały zaproszone przez    dyrekcję i dzieci z Publicznego Przedszkola nr 61 na dwie imprezy w ramach integracji środowiskowej. Spotkania te nawiązywały tematyką do  zbliżających się świąt:
-Wspólne robienie pierników:
-Wspólne kolędowanie z przedszkolakami i ludowym zespołem ,,Krzanowiczanki”:
 
Spotkania przebiegały w bardzo życzliwej atmosferze, dostarczyły uczestniczkom nowych doświadczeń ,dużo radosnych przeżyć. Sprzyjały nawiązywaniu nowych kontaktów.

W czwartek, 6 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami – Aniołkiem, Bałwanem i Reniferem. Podczas spotkania integracyjnego na sali gimnastycznej, uczniowie musieli wykonać różne zadania: przygotować kartkę świąteczną dla św. Mikołaja, zaśpiewać piosenki świąteczne, wziąć udział w zabawie tanecznej. Uczniowie przyrzekli ,,być zawsze grzecznymi, dobrymi i pilnymi” i zaprosili Mikołaja za rok. Po takich deklaracjach Mikołaj przystąpił do swojego zadania – obdarzył dzieci miłymi upominkami, przyjmowanymi z wypiekami na twarzach i z nieskrywaną radością.

12 grudnia uczniowie klasy VIIa, VIIIa oraz IIIA gimnazjum wraz z opiekunami udali się do Centrum Kształcenia Praktycznego w Opolu na zajęcia zawodoznawcze. Zajęcia trwały od godz. 8.30 do godz. 12.30 i nastawione były na poznanie specyfiki zawodów ślusarz, murarz, mechanik samochodowy oraz ogrodnik. Uczniowie podzielani zostali na cztery grupy do których przydzielono opiekuna. Dla uczniów, którzy w najbliższym czasie będą decydować o wyborze szkoły i zawodu była to bardzo cenna lekcja. Kolejne zajęcia, które pozwolą poznać inne zawody odbędą się w marcu i kwietniu. 
Ostatnie dni były szczęśliwe dla uczniów szkoły przysposabiającej do pracy. Ogłoszono wyniki dwóch konkursów plastycznych i w każdym z nich laureatami są nasi uczniowie. W XVIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Moja rodzina w kolorach świata”, III miejsce zajęła Katarzyna Biskup. W XIV Konkursie „Kartek Świątecznych – Kadłub 2018”, którego organizatorem jest Zespół Szkół Specjalnych przy DPS w Kadłubie, I miejsce zdobył Dominik Wilczek. Wyróżniono również prace Magdaleny Mathea i Jacek Ruszczyk.
Ilona Michałowicz
Mimo że, za oknem brak śniegu to klimat  świąteczny gości już w naszej szkole.  6-go grudnia panował u nas szczególny nastrój, gdyż - zgodnie z tradycją – odwiedził nas święty Mikołaj. Przybył on do budynku szkoły,  przy ul. Bytnara Rudego, z workiem pełnym prezentów, które wszystkim dzieciom wręczał osobiście. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i radosne minki, nie tylko tych najmłodszych dzieci potwierdziły, że wierzą w Świętego Mikołaja i czekają na niego cały rok.
Dnia 10.12.2018 r. z klasą poszliśmy do Galerii Sztuki Współczesnej, na wystawę Word  Press Photo. Było bardzo dużo różnych fotografii prasowych z wielu zakątków świata. Na wystawie mogliśmy zobaczyć fotografię tegorocznego zwycięscy Ronalda Schemidta „ Kryzys w Wenezueli”.  Wystawa jest bardzo ciekawa, ponieważ pokazuje wydarzenia i problemy z różnych zakątków świata. Niektóre zdjęcia są bardzo drastyczne, pokazują dramaty i tragedie ludzkie. Wszystkich zachęcamy do obejrzenia tej wystawy. Marta klasa I D SPdP
Szanowni Państwo!
 
Fundacja „PIERSI” serdecznie zaprasza na charytatywny koncert „NIEPOKONANI –OPOLE 2018”, który odbędzie się w dniu 21 grudnia 2018r. o godzinie 18:30 w Stegu Arena (dawniej Okrąglak) w Opolu. Wystąpią m.in. Zespół „Piersi”, „Enej”, „Czadoman” „Ravel” oraz Kabaret Łowcy.B.
 
Bilety dla uczniów Zespołu są bezpłatne (dla rodziców towarzyszących dziecku 30 złotych od osoby). Ilość biletów jest ograniczona. Informację na temat dostępności biletów udzielane są w sekretariacie Szkoły.
Dzieci do lat 10 również mają wstęp bezpłatny (rodzeństwo naszych uczniów), natomiast bilet normalny kosztuje 30 złotych dla rodzica/ prawnego opiekuna.
Do dnia 12 grudnia 2018r. przyjmowane są zapisy i wpłaty za bilety w sekretariacie szkoły.
Serdecznie zapraszamy całą społeczność Zespołu do uczestnictwa w tym niesamowitym wydarzeniu.
Więcej informacji na stronie fundacji
 
oraz na funpage’u fundacji:
 
5 grudnia 2018r.  w budynku szkoły przy ul. Ks. Opolskich 21 odbyło się spotkanie - "Dzień Adwentowy" - związane z trwającym obecnie czasem Adwentu, a wprowadzeniem w czas Bożego Narodzenia. Spotkanie prowadziła p. Łucja, która opowiedziała zebranym uczniom, dlaczego ten czas nazywany jest czasem oczekiwania, skąd cztery świece na wieńcu adwentowym, dlaczego są roraty i chodzi się na nie z lampionem i co tak naprawdę jest ważne. Wprowadzeniem do tych informacji była krótka scenka, w której ukazano, co jest najważniejsze - czyli otwarte i chętne do pomocy serce, a nie jedynie oczekiwanie. Podsumowaniem spotkania było zachęcenie do udziału w akcji wolontaryjnej, która już po raz 10 -ty organizowana jest w naszej szkole przez pedagoga szkolnego, opiekuna PCK oraz Samorząd Uczniowski. Akcja polega na zbiórce żywności dla podopiecznych opolskiego Caritasu oraz PCK.
 

30 listopada uczniowie VIIIa Szkoły Podstawowej oraz IIIA gimnazjum  udali się do Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu na zajęcia zawodoznawcze. Uczniowie mieli okazję porozmawiać z nauczycielami, absolwentami, zwiedzić szkołę, wziąć udział w zajęciach warsztatowych oraz poznać pełną ofertę edukacyjną szkoły. Obejrzeli prezentację multimedialną, zapoznali się z zawodami kucharz, cukiernik oraz piekarz. Porozmawiali z uczniami, którzy uczęszczają na praktyki. Dziękujemy za zaproszenie.

Czytaj więcej: Zajęcia zawodoznawcze w Zespole Szkół Budowlanych w Opolu

Nadchodzące święta to okazja aby pojechać do stolicy Województwa Dolnośląskiego i odwiedzić Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu. Uczniowie z ulicy Książąt Opolskich postanowili to swoje marzenie spełnić i dnia 5 grudnia wybrali się na wycieczkę. Spacerując po pięknym wrocławskim rynku mogli poczuć atmosferę zbliżających się świąt. Mieli okazję podziwiać piękne dekoracje oraz wyroby oferowane przez wystawców. Kolejnym punktem naszego wyjazdu był pobyt w „Hydropolis” – Centrum nauki i wiedzy o wodzie. To ciekawe edukacyjnie miejsce przybliżyło nam jak bardzo potrzebna jest woda. Nie lada atrakcją był także przejazd kolejką gondolową „Polanka”. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu. 
Dnia 04 grudnia 2018 roku, uczniowie klas VI b i VII c przy dźwiękach świątecznych piosenek, wytrwale pracowali podczas tworzenia pierniczków. Na początku musieliśmy dobrze wyrobić ciasto. Praca ta wymagała od nas siły, ale wszyscy wspaniale sobie poradziliśmy. Następnie, za pomocą foremek, wycinaliśmy rozmaite kształty: choinki, aniołki, prezenty, zwierzątka i inne. W dalszej kolejności ciasteczka trafiały do piekarnika. Przepiękny zapach przypominał o nadchodzących Świętach, a już za tydzień spotykamy się na kolejnych warsztatach… Tym razem będziemy zdobić nasze pierniczki. Już się nie możemy doczekać.
 

 

Kontakt

Certyfikaty

Gościmy

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

BIP

ePUAP2

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Copyright © 2018 Zespół Szkół Specjalnych Rights Reserved.