foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauczyciel nie może być bezkrytycznym naśladowcą cudzych wzorów i wskazówek, lecz zawsze żywym twórcą.

Zespół Szkół Opole

W dniu 5 października 2018 r klasy IV b, V a, VI c wybrały się na wycieczkę do Głuchołaz. Spacerowaliśmy po urokliwym Parku Zdrojowym, który został założony w XIX wieku. Mieliśmy okazję obserwować wszystkie piękne kolory, jakie daje nam jesień, a wspaniała pogoda sprawiła, że spacer był przyjemnością. Na koniec naszego pobytu odwiedziliśmy tężnię solankową, która jest pierwszą tego typu atrakcją na Opolszczyźnie. Tężnie solankowe słyną ze swoich zdrowotnych właściwości leczenia chorób przewodu oddechowego. Tężnia w Głuchołazach jest zarazem wieżą widokową, dzięki czemu mogliśmy podziwiać Głuchołazy w całej okazałości.       Katarzyna Janowska
Dnia 18.10.2018r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie wybierali Przewodniczącego i Zastępcę spośród 9 kandydatów reprezentujących poszczególnie klasy SP i PG. Pierwsze głosowanie nie wyłoniło zwycięzców, ponieważ 4 kandydatów zdobyło taką samą ilość punktów. W związku z tym potrzebna była 2 tura wyborów, która odbyła się 19.10. 2018r. Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego w  roku szkolnym 2018/2019 został Bartosz  Dziesiński, a zastępcą Dariusz Dydzik. Pozostałymi członkami Samorządu Uczniowskiego są: Piotrek Trzupek, Kacper Polański, Szymon Kusak, Anna Kośmider, Dariusz Rajtor,  Daria  Szymaniec  i  Natalia Dec. 
 
W dniu 11.10.2018 r. uczniowie klas II a, II c wzięli udział w integracyjnych warsztatach plastycznych o tematyce jesiennej. Spotkanie rozpoczęło się od omawiania cech charakterystycznych dla tej pory roku.  Następnie uczniowie, używając barw jesiennych, wypełniali kontury liści, które wycinali i przyklejali na karton. W ten sposób powstało piękne „Jesienne drzewo”. Oprócz ciężkiej pracy były też tańce oraz zabawy integracyjne, a spotkaniu towarzyszyła prawdziwie rodzinna atmosfera.
 Dnia 10 października 2018 roku, uczniowie klas VI b i VII c spotkali się na wspólnych, jesiennych warsztatach „Zwierzaki – cudaki”. Podczas naszych warsztatów przypomnieliśmy sobie wygląd różnych warzyw, takich jak: cukinia, dynia, brokuł, papryka i inne. Powiedzieliśmy o właściwościach zdrowotnych i zastosowaniu warzyw. Jak się okazuje, oprócz tego, że są zdrowe i świetnie smakują, mogą służyć jako kolorowe ozdoby. My podczas naszych warsztatów wykonaliśmy z nich między innymi jeżyki, myszkę, kotka i inne kolorowe cudaczki. Świetnie się przy tym bawiliśmy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć naszych wytworów 
 

 4- 10.10.2018 odbył się obóz sportowy, przygotowujacy naszych reprezentantow do Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które w marcu 2019 odbędą się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Na obiektach CWZS Zawisza Bydgoszcz trenowali sportowcy reprezentujący 17 dyscyplin. Z naszej szkoły Krzysztof Wieczorek - zawodnik skladu podstawowego-wrotkarstwo i Fabian Szymaniec- zawodnik rezerwowy w judo.

17 października klasa ID SPdD wyjechała na wycieczkę do Prudnika. Odwiedziliśmy Specjalny Ośrodek Szkolno –Wychowawczy z racji zawodów rowerowych, które tam się odbywały. Następnie udaliśmy się do Prudnika –Lasu , gdzie znajduje się Sanktuarium Św. Józefa. Jest to szczególne miejsce ponieważ tutaj był  więziony Kardynał Stefan Wyszyński. Zwiedziliśmy piękny niewielki kościółek oraz malowniczą Grotę Lurdzką. Następnie ścieżką wśród pól doszliśmy do wieży widokowej, z której rozciągał sie wspaniały widok na Prudnik i okolice. Wycieczka była bardzo udana nie tylko ze względu na piękną pogodę, ale z uwagi na szczególne miejsce dla społeczności lokalnej, które dane nam było zwiedzić. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz odwiedzimy to miejsce. Klasa ID SPdP. 

Grupa uczniów szkoły przysposabiającej do pracy wzięła udział w Konwencie Regionalnym  IV Kongresu Osób z Niepełnosprawnością, które odbyło się w Sali Orła Białego  Urzędu Marszałkowskiego. Organizatorem kongresu była Fundacja „Aktywizacja”.  „Za niezależnym życiem” – to hasło przewodnie kongresu, a problemy poruszane podczas spotkania dotyczyły kompetencji młodych osób z niepełnosprawnościami oraz aktualnej sytuacji na rynku pracy. Kongresowi towarzyszyły Targi Pracy, które wpisały się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Targi pracy pozwoliły przyjrzeć się sytuacji na rynku pracy oraz poznać oferty pracy.
Napisały: Katarzyna Biskup z klasy III B PdP oraz Marta Żymańczyk klasa ID SPdP

Uczniowie naszej szkoły trenujący JUDO w ramach współpracy z Klubem Sportowym "GWARDIA" Opole wzięli czynny udział w II Opolskim Integracyjnym Festiwalu JUDO, lktóry odbył się 13 i 14 paźżdziernika w Kompleksie Sportowym GWARDIA przy ulicy Kowalskiej w Opolu.

 

Bogata fotorelacja znajduje się na stronie 24OPOLE.PL

Tytuł aktualnej wystawy "Można..." nie zapowiadał tylu atrakcji, jakie na nas czekały w trakcie warsztatów. Sztuka sztuką ale dla nas najfajniejsze było to, że mogliśmy wszystkie "eksponaty" dotknąć, zwinąć, przeturlać się po nich, poleżeć i poskakać po nich, ubrać się w nie, zagrać, popatrzeć jak wirują... tak na prawdę to lista możliwości była długa.
Można powiedzieć, że aktualna wystawa w GSW jest wielosensoryczna i "śmiechotwórcza". Polecamy.

W ramach Projektu Wysportowany i Zdrowy - zostaliśmy zaproszeni do udziału w bardzo ciekawych warsztatach, prowadzonych na terenie naszej szkoły przez panią Agnieszkę Wasiak – Szufnarowską- dietetyka. Zaproponowana formuła zajęć oraz duża ilość atrakcyjnych pomocy dydaktycznych, zachęcały do poszukiwania odpowiedzi na trudne pytania, dotyczące naszego zdrowia. Kolejne zadania angażowały wszystkie grupy do wspólnej pracy – budowania piramidy zdrowia. Bardzo ciekawe było odkrycie dużych ilości cukru w poszczególnych produktach oraz jak to wpływa na  codzienne funkcjonowanie organizmu. Zdążyliśmy też ocenić rolę soli w naszym pożywieniu i ile jej tak naprawdę potrzebujemy. Zajęcia uświadomiły nam, że ruch i zrównoważona dieta są kluczem  do zachowania zdrowia!

 

Uczniowie klas II A PdP i III B PdP  uczestniczyli w interesujących zajęciach w  markecie Castorama. Warsztaty związane były z tematyką ogrodniczą, co pozwoliło nam na zdobycie nowych praktycznych umiejętności. Spacerując po alejach działu ogrodniczego obejrzeliśmy nie tylko bogatą kolekcję różnych roślin do ogrodu, ale również elementy architektury ogrodowej. Poznaliśmy zastosowanie różnych rodzajów podłoży zgodnie z potrzebami roślin. W drugiej części warsztatów zajęliśmy się sadzeniem wrzosów. Do plastikowych osłonek wkładaliśmy keramzyt, odpowiednią ziemię i roślinę. Wszystkie prace wykonaliśmy zgodnie z instrukcjami prowadzącej zajęcia Pani Oli. Zajęcia bardzo nam się podobały.

12.10.2018r. w szkole przy ul.Książąt Op.odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podeszliśmy do tematu z dozą humoru i postanowiliśmy pokazać uczniom, jak to jest być nauczycielem. Przedstawiliśmy kilka zbawnych scenek z życia szkoły, w których w rolę nauczycieli wcielili się uczniowie, a w rolę uczniów nauczyciele. Scenki choć zabawne, pozwoliły odczuć ile cierpliwości, wyrozumiałości i poczucia humoru wymaga zwód nauczyciela. Podziękowania dla kl.VIIIa, która wraz z wychowawczynią przygotowała apel oraz dla występujących nauczycieli i zespołu wokalnego, bez których ten apel nie byłby tak udany. Korzystając z okazji życzymy nauczycielom wszystkiego najlepszego, aby zawód jaki wybrali zawsze przynosił im satysfakcję i uznanie.

 

Kontakt

Certyfikaty

Gościmy

Odwiedza nas 113 gości oraz 0 użytkowników.

BIP

ePUAP2

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Copyright © 2018 Zespół Szkół Specjalnych Rights Reserved.