Wydarzenia-rok szkolny 2015/2016

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauczyciel nie może być bezkrytycznym naśladowcą cudzych wzorów i wskazówek, lecz zawsze żywym twórcą.

Zespół Szkół Opole

 
Terminy zapisywania uczniów do Zespołu Szkół Specjalnych w Opolu w czasie wakacji
 
W lipcu i sierpniu sekretariat dla interesantów czynny od 8.00 do 14.00 
 
1. Podania o przyjęcie do szkoły przyjmowane będą w terminach:
 
• do 29 lipca 2016 r.  
• od 16 sierpnia 2016 r. 
 
Przy zapisie ucznia do Zespołu należy złożyć w sekretariacie szkoły następujące dokumenty: 
1. Podanie o przyjęcie do szkoły. 
2. Orzeczenie poradni psychologiczno-pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego. 
3. Jedno zdjęcie do legitymacji. 
4. Świadectwo ukończenia szkoły ( klasy) programowo niższej. 
5. Dla uczniów spoza Opola zgodę Prezydenta Miasta Opola.  
Informacje będą też udzielane za pośrednictwem poczty elektronicznej: 
sekretariat @zssopole.pl
 
W dniu 24 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny. Na apelu wychowawcy klas podziękowali rodzicom za współpracę  w całym roku szkolnym, oraz pogratulowali tym, których dzieci osiągnęły bardzo dobre wyniki w nauce. Wręczono również nagrody uczniom wyróżniającym się w nauce, pracy na rzecz szkoły i klasy. 
Pożegnaliśmy również absolwentów naszej szkoły, a uczniom, którzy ukończyli klasę VI Dyrektor szkoły życzył dobrego startu w gimnazjum. 
 Czas na odpoczynek – niech żyją wakacje !!!
21 czerwca 2016 r. w świetlicy szkolnej przy ul. Książąt Opolskich odbyła się wystawa prac plastycznych uczniów uczęszczających do świetlicy. Prezentowane dzieła wykonane były różnymi technikami i poruszały różnorodną tematykę. Wśród nich można było podziwiać m. in. obrazy wykonane ściegiem krzyżykowym prezentujące: martwą naturę, krajobrazy, kwiaty, zwierzęta. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem i była podsumowaniem całorocznej pracy uczestników zajęć świetlicowych.
14.06.2016 w Filharmonii, uczniowie naszej szkoły i jednocześnie zawodnicy Klubu ISKRA Opole Olimpiad Specjalnych: Katarzyna Biskup , Aleksandra Klisz, Daniel Przybyła i Fabian Szymaniec otrzymali zaszczytne tytuły Opolskiego Orła i pamiątkowe piórka, za osiągnięcia sportowe, z rąk Wiceprezydenta Miasta Opola. Podziękowania od Prezydenta Miasta za sukcesy swoich uczniów otrzymały: p. Joanna Bek, p. Beata Rogóż – Bogucka oraz p. Alicja Wyszyńska.
Gratulacje dla Laureatów!
16.06.2016 r. odbyło się już 3 – w tym roku ostatnie – spotkanie z cyklu „Dźwięki malowane – dzieci dzieciom” z uczniami z Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu. Oprócz przepięknego koncertu mieliśmy również możliwość wysłuchania piosenek wykonanych przez uczniów naszej szkoły – Matyldy Ryczek, Szymona Guzika i Adriana Pietruszki, a na zakończenie jak zawsze wszyscy mogliśmy dotknąć i pograć na instrumentach. Do zobaczenia w następnym roku szkolnym.
mgr Arletta Sozańska

21 czerwca bawiliśmy się w klubie „Zebra” na Balu Absolwenta. Najważniejsi na tym balu byli uczniowie kończący naukę w gimnazjum i w szkole przysposabiającej do pracy. Było wesoło, świetnie się bawiliśmy ale też trochę smutno, bo po wielu razem spędzonych latach musimy się z wami rozstać.

Napisała Ania Grzebyta z kl. III A pdp

Dnia 17.06.2016r. w budynku szkoły przy ulicy Bytnara Rudego obchodziliśmy ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY.  P. Darek, w oparciu o prezentację multimedialną, przybliżył nam postać Janusza Korczaka oraz jego twórczość.  P. Lila zapoznała nas z prawami dzieci, o które walczył J. Korczak, prezentując film „Nie daj się”. W dalszej części p. Jola opowiedziała o ORDERZE UŚMIECHU – pierwszej realizacji testamentu naszego patrona. W nawiązaniu do tego odznaczenia wyróżniający się uczniowie otrzymali z rąk Króla Maciusia Pierwszego i Księżniczek, w które wcieliły się przybyłe na naszą uroczystość II Wicemiss Polski 2013 oraz III Wicemiss Polski Nastolatek 2015, statuetki KORCZAKI 2016.  W kategorii  NAJLEPSZY KOLEGA/KOLEŻANKA nagrodzona została Ania; NAJBARDZIEJ KULTURALNY UCZEŃ – Damian i  SUPER OSOBOWOŚĆ SZKOLNA – Fabian. Nagrodzeni uczniowie musieli wypić sok z cytryny i uśmiechnąć się jak najpromienniej. Następnie Król Maciuś Pierwszy zaprosił wszystkich na wspaniały bal. 

14 czerwca klasy III B i III C wybrały się do Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej "Magnolia". Podczas wizyty uczniowie zwiedzili budynek
oraz wzięli udział w zajęciach otwartych. Uczestniczyli w ciekawych zajęciach plastycznych oraz socjoterapeutycznych. Wizyta zakończyła się
słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez pensjonariuszy.

Dnia 09.06.2016 r., uczniowie klas I a i III b wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę na Górę Świętej Anny. Byliśmy w Bazylice św. Anny, na Rajskim Placu, w amfiteatrze, pod pomnikiem Czynu Powstańczego i przy pomniku św. Jana Pawła II. Odwiedziliśmy także Dom Pielgrzyma w którym zjedliśmy śniadanie. Podczas naszej wycieczki zobaczyliśmy wiele ciekawostek: m. in. budki lęgowe dla ptaków, ule, skamieliny i inne. Piękne widoki górskie towarzyszyły nam podczas całej wyprawy. Zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.
Zwycięstwo – I i II miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Artystycznych
16 czerwca 2016 r. w Grodkowie obył się XXXIX Przegląd Zespołów Artystycznych Nieprzetartego Szlaku im. hm. Juliana Kiełbasy, w którym wzięli udział uczniowie uczęszczający do świetlicy przy ul. Książąt Opolskich.  Nasz zespół artystyczny prezentował się w dwóch kategoriach:
• zespoły wokalne – z utworami „Idzie do nas wiosna”, „Skowronkowy koncert”
• zespoły taneczne – z układami tanecznymi „Zumba”, „Witajcie w naszej bajce”
Po zaprezentowaniu się wszystkich uczestników jury udało się na obrady, a my do pobliskiego Parku Ośrodka Kultury i Rekreacji, gdzie czekało na nas moc atrakcji. Był tor przeszkód, podczas którego uczniowie wykazali się dużą sprawnością fizyczną i zręcznością. Uczniowie zdobywali punkty, które w niedługim czasie zostaną zliczone i przesłane do szkoły, a najlepsi otrzymają medale. Był też posiłek: gulasz - strogonow, bułki a także coś na deser: drożdżówki, soki, lody, wata cukrowa. Po wysiłku i posiłku udaliśmy się na ogłoszenie wyników. I tu ku naszej radości, przy tak ogromnej konkurencji i jej wysokim poziomie, zdobyliśmy: I miejsce w kategorii – zespoły taneczne i II miejsce w kategorii  zespoły wokalne. Otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy oraz główną nagrodę, którą okazał się steper. Radości, wspólnych zdjęć i podziękowań  nie było końca. Zmęczeni, ale pełni wrażeń i nowych doświadczeń wróciliśmy do Opola. 
Terminy zapisywania uczniów do Zespołu Szkół Specjalnych w Opolu w czasie wakacji
 
W lipcu i sierpniu sekretariat dla interesantów czynny od 8.00 do 14.00 
 
Podania o przyjęcie do szkoły przyjmowane będą w terminach:
 
•do 29 lipca 2016 r.  
•od 16 sierpnia 2016 r. 
 
Przy zapisie ucznia do Zespołu należy złożyć w sekretariacie szkoły następujące dokumenty: 
 
1. Podanie o przyjęcie do szkoły. 
2 .Orzeczenie poradni psychologiczno-pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego. 
3. Jedno zdjęcie do legitymacji. 
4. Świadectwo ukończenia szkoły ( klasy) programowo niższej. 
5. Dla uczniów spoza Opola zgodę Prezydenta Miasta Opola.  
Informacje będą też udzielane za pośrednictwem poczty elektronicznej: 
                                  sekretariat @zssopole.pl
13 czerwca uczniowie klas: Ib, IIIa, VIb wybrali się na teren w pobliżu ulicy Wodociągowej. Celem tej wycieczki było wspólne piknikowanie w przyjemnym, zielonym zakątku Opola. Przez cały czas pogoda bardzo sprzyjała. Wiele radości dostarczały liczne przejażdżki na cierpliwym Karolu. Dopiero po aktywnym wysiłku każdy znalazł czas na odpoczynek i posiłek. Było więc wspólne śpiewanie przy ognisku i pieczenie kiełbasek. Czas płynął szybko i bardzo przyjemnie. 

 

Kontakt

Certyfikaty

Gościmy

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

BIP

ePUAP2

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Copyright © 2018 Zespół Szkół Specjalnych Rights Reserved.